Przechowywanie sukni slubnej – poznaj najlepsze sposoby

Panny młode, których marzeniem są piękne i wyjątkowe suknie ślubne Lublin, powinny odwiedzić obowiązkowo salon Suknie Ślubne Luisa Lublin Narutowicza. Sam wybór odpowiedniej sukni jest nie lada wyzwaniem, ale ogromne znaczenie ma również sposób jej przechowywania. Aby zachowała swój doskonały wygląd oraz fason konieczne jest trzymanie jej w odpowiednich warunkach.

Jest to ważne także przed ceremonią, należy trzymać się kilku ważnych zasad, aby mieć pewność, że w tym wyjątkowym dniu będzie prezentowała się nienagannie. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób odpowiednio przechowywać suknię ślubną.

Gdzie znaleźć suknie ślubne – Lublin to miasto warte odwiedzenia

Lublin to miasto, do którego powinna udać się każda panna młoda. Wśród województw oferujących ogromny wybór salonów ślubnych lubelskie z pewnością jest w czołówce. Na jego terenie funkcjonuje wiele salonów sukien ślubnych oferujących także wiele innych dodatków. Jednym z nich jest salon oferujący suknie ślubne Luisa. Przyszłe panny młode znajdą w nich zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne modele.

Każda suknia ślubna zarówno przed uroczystością, jak i po niej powinna być przechowywana w specjalnym pokrowcu. Pozostawianie jej na wieszaku bez żadnego zabezpieczenia nie jest dobrym pomysłem. Taki pokrowiec ochroni ją przed zabrudzeniem oraz zakurzeniem. Bardzo duże znaczenie ma także to, z jakiego materiału został on wykonany. Najlepiej wybrać taki, który wykonany jest z wysokiej jakości folii lub flizeliny. Salon sukien ślubnych Lublin to jedno z miejsc, w którym zakupiona suknia jest odpowiednio zapakowana przy odbiorze. Jego rozmiar musi być odpowiednio duży, aby bez problemu pomieścił całą kreację. Jeśli wybrana suknia posiada tren trzeba zadbać również o jego zabezpieczenie.

Jak znaleźć idealne miejsce do przechowywania sukni?

Kobiety bardzo często zastanawiają się, gdzie przechowywać swoją suknię ślubną. Wybór pada przeważnie na szafę, ale zdarza się również, że jest ona chowana do piwnicy lub na strych. Nie są to jednak dobre lokalizacje ze względu na specyficzne warunki, jakie w nich panują. Są to ciemne miejsca, w których nie ma dobrego przewiewu, a bardzo często panuje także spora wilgoć. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zawieszenie sukien ślubnych na wieszakach lub umieszczenie ich w specjalnych pudełkach. Dzięki temu nie tracą one swojego fasonu i doskonałego wyglądu. Umieszczenie sukien ślubnych na wieszakach jest rozwiązaniem, które zda egzamin jedynie przez krótki czas. Jeśli w takiej pozycji spędzi ona zbyt wiele czasu, może to negatywnie wpłynąć na jej kształt. Specjaliści od mody ślubnej zalecają także, aby suknie nie stykały się z innymi ubraniami, bo może to powodować ich uszkodzenie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku modeli wykonanych z delikatnych materiałów. Pudełko jest doskonałym rozwiązaniem również w przypadku sukien z gorsetami. Musi być on odpowiednio zabezpieczony, a najlepiej sprawdzą się do tego wypełniacze. Do takiego pudełka warto włożyć również pochłaniacz wilgoci, dzięki któremu będzie ona ładnie pachniała.

Gdzie wyprać suknie ślubne – Lublin i miejsca, do których warto je oddać

W sukni ślubnej spędza się podczas ślubu i wesela bardzo dużo czasu. Nic więc dziwnego, że po takiej uroczystości wymaga ona dokładnego wyczyszczenia. Trzeba pamiętać o tym, aby zrobić to jak najszybciej, zanim wszelkie zabrudzenia zdążą na trwałe wniknąć w materiał. Wtedy ich skuteczne usunięcie może być jeszcze trudniejsze. Samodzielnie wypranie sukni nie jest możliwe. Z tego względu najlepszym możliwym sposobem jest oddanie jej do profesjonalnej pralni salonu Suknie Luisa. W takim miejscu zostanie ona dokładnie, a co najważniejsze bezpiecznie wyczyszczona oraz odzyska przyjemny zapach. Jeśli podczas zabawy dojdzie do uszkodzenia sukni, warto oddać ją do profesjonalnej krawcowej. Salon Suknie Ślubne Luisa Lublin ul. Fabryczna oferuje możliwość dokonania takich napraw. Doświadczona krawcowa sprawi, że suknia będzie znów prezentowała się doskonale. Ułatwi to także jej sprzedaż innej pannie młodej. Warto dokładnie obejrzeć suknię przed włożeniem jej do pokrowca lub pudełka.

O czym jeszcze warto pamiętać przechowując suknię ślubną?

Nie zaleca się trzymania sukni w szafie bez ochronnego pokrowca, gdyż ułatwia to osiadanie na niej kurzu, a także zwiększa ryzyko przypadkowego zabrudzenia. Do sukni ślubnej najlepiej jest wybrać szeroki i gruby wieszak, gdyż zwykłe plastikowe mogą okazać się za słabe i pękną pod jej ciężarem. Jeśli nie ma możliwości przechowywania suknie w pozycji, w której będzie całkowicie rozłożona trzeba co jakiś czas wyciągać ją z pokrowca i zmieniać jej pozycję. Pomoże to uniknąć powstania nieestetycznych zagnieceń, które mogą pozostawić trwałe ślady, które będę trudne do usunięcia.

Najważniejsze zasady przechowywania sukien ślubnych

Warto zapamiętać kilka najważniejszych zasad dotyczących bezpiecznego i prawidłowego przechowywania sukien ślubnych. Dzięki nim będzie ona wyglądała olśniewająco nie tylko przed ślubem, ale również po nim. Przyda się to szczególnie pannom młodym, które planują sprzedaż sukni lub przekazanie jej innej osobie.

1. Wiele salonów oferuje swoim klientkom wysokiej jakości pokrowce, które skutecznie zabezpieczą suknię zarówno przed ślubem, jak i po ceremonii. Można zdecydować się na modele wykonane z trwałej folii lub oddychającej flizeliny.

2. Przed ślubem przechowuj suknię tak, aby była ona w całości zakryta pokrowcem. Zabezpieczy ją to przed zabrudzeniem i kurzem.

3. Do przechowywania sukni już po ślubie i weselu najlepiej sprawdzi się ciemna garderoba lub duża szafa. Można także umieścić ją w kartonowym pudełku o odpowiednich rozmiarach. Dzięki temu podczas przechowywania nie straci swojego kształtu. Co jakiś czas należy ją wyjmować i zmieniać pozycję, w której się znajduje.

4. Za każdym razem, zanim dotkniesz lub będziesz chciała dotknąć, lub przymierzyć suknię dokładnie umyj ręce. Zabrudzenia z podkładu czy innych produktów do makijażu mogą być bardzo problematyczne do usunięcia.

5. Po uroczystości suknię ślubną trzeba jak najszybciej oddać do profesjonalnej pralni. Jeśli pojawiły się na niej uszkodzenia, to warto odwiedzić także krawcową, która ją naprawi. Dzięki temu będzie ona ponownie prezentowała się nienagannie, co zwiększa szanse na jej sprzedaż, jeśli to planujemy.

6. Suknie ślubne powinny wisieć na szerokim i grubym wieszaku. Najlepiej sprawdzą się do tego modele welurowe zapobiegające zsuwaniu się.

Oceń ten artykuł